سجاد بهاروند

بی خوابی شبانه +درمان و دارو (تجربه شخصی)

در این نوشته می خوام به مشکل بی خوابی شبانه و نحوه درمان این مشکل به صورت کامل صحبت کنم، سعی کردم این نوشته رو به صورت داستان وار و بر اساس تجربه شخصی خودم از این موضوع بنویسم.

اگر حال و حوصله خوندن این نوشته رو ندارید و به دنبال اسم قرص و راه حل اصلی هستین کافیه به آخر نوشته مراجعه کنید اسم قرص و نحوه مصرف توی این قسمت درج شده، البته اگر این نوشته رو مطالعه کنید با مواردی که برای من پیش اومده و آزمون و خطا هایی که انجام دادیم می تونید اثر گذاری این قرص برای تنظیم خوابتون و شادابی پس از بیداریتونو چند برابر کنید.

ساختن بی خوابی های شبانه

از کودکی بعضی شبا نصف شب (اون موقع نصف شب ما ساعت 12-1 بود) ناخودآگاه بیدار میشدم و تا ساعت ها خوابم نمیبرد و این موضوع بسیار برای من ناراحت کننده بود. در اون زمان گوشی های موبایل به این صورت وجود نداشتن و گوشی های ساده که هنوز هم داشتنشون رواج پیدا نکرده بود و افراد پولدار یا بیزینس من ها از اون ها استفاده میکردن وجود داشت که من بخوام با داشتن گوشی موبایل خودمو سرگرم کنم. همچنین سیستم و کامپیوتر هم نداشتم، تلویزیون هم اون سال ها مثل الان نبود و چند شبکه بیشتر نداشت که اگر هم میداشت نمیتونستم توی اون ساعت تلویزیون و روشن کنم.

برنامه نویسی و شب بیداری

این سال ها گذشت تا 17-18 سالگی و شروع برنامه نویسی و اومدن به سمت وب به صورت جدی باعث شد خیلی از شب ها با بهونه اینکه امشب فلان ایده رو پیگیر شم یا فلان طرح و انجام بدم بیدار میموندم و وقتی صبح می شد من هیچ کار مفیدی انجام نداده بودم و بیشتر این زمان با نت گردی های بی مورد، چت، دیدن فیلم و سریال و موارد از این دست گذشته بود و تنها زمان بسیار کمی برای کار اختصاص داده بودم.

البته بعضی از شب ها می شد که برای تحویل یک پروژه واقعا زمان و برای کار میذاشتم اما خب از این دست شب ها بسیار کم اتفاق می افتاد.

تقسیم بندی بی خوابی من

چند ساله اول بی خوابی

یکی دو سال اول از این موضوع لذت میبردم و برام خوشایند بود که می تونم شب ها بیدار بمونم و از زمانی که همه خوابن استفاده کنم (حتی اگر استفاده بی فایده ای باشه).

چندساله دوم بی خوابی

در یکی دو سال دوم این موضوع تبدیل به عادت شده بود و نمیتونستم دیگه مدیریتش کنم و از این موضوع رضایت نداشتم اما قدرت و انگیزه ای برای جنگیدن باهاش هم همراهم نبود.

چندساله آخر بی خوابی

اما در یکی دو ساله سوم و آخر شرایط پیچیده تر شد…

در این زمان ساعت های خوابیدن من به شدت عجیب شد و تقریبا به این شکل تنظیم شد: چندماه: خوابیدن از 6-7 صبح تا 4-5 غروب که هرچند ساعت بینش چت و گشتن در شبکه های اجتماعی باعث می شد اینقدر طولانی بشه، چندماه: خوابیدن از 3 شب تا 9-10 و گاهی تا 1-2 ظهر. چندماه خوابیدن از 6 صبح تا 1-2 و شاید 3. چندماه خوابیدن از 10 صبح تا 45 و در آخر عجیب ترین این موارد چند ماه خوابیدن از 1-2 ظهر تا 6-7 غروب بود.

تلاش ها و راه های تست شده برای درمان بی خوابی

در دو ساله دوم به صورت جسته گریخته و دیر به دیر راه هایی رو برای درمان این مشکل امتحان کردم که جوابگو نبود.

در دو ساله سوم و آخر اما به صورت جدی تر و پیگیر تر این موضوع رو دنبال کردم.

روش هایی که برای درمان بی خوابی شبانه در چندساله سوم امتحان کردم:

1- 24 ساعت نخوابیدن: این روش و چند نفر بهم پیشنهاد کردن و چندین بار تستش کردم و پس از 24 ساعت نخوابیدن یا شاید بیشتر ساعت 12-1 شب به رختخواب میرفتم و انگار داشت جواب میداد… اما نیم ساعت یک ساعت بعد از خوابیدن یا بدون دلیل و یا تنها با شندین یک سرفه و یا یک کلمه بیدار میشدم و باز تا صبح خوابم نمیبرد و باز شب بیداری و روز خوابی.

2- تکنیک های خواب عمیق: چندین روش و تکنیک برای فرو رفتن به خواب عمیق که دوستان معرفی کردن یا در سطح اینترنت پیدا کردم که به من در حد یک خمیازه زدن کمک کرد.

و…

قرص خواب

راه های زیادی و امتحان کرده ولی هیچکدوم نتونست به من کمکی کنه به همین دلیل برخلاف نظر بسیاری از افراد به سراغ پیدا کردن یک قرص خواب خوب در اینترنت شروع به تحقیق کردم.

در تحقیق ها زمانی که عوارض این قرص ها رو دیدم که به عنوان مثال بی اثر پس از یک مدت و یا توهم زا بودن فکر میکردم در حد خیلی کم باشه اما وقتی نظرات استفاده کننده ها رو خوندم دیدم شب بیداری بهتر از اثرات منفی و عوارضی که قراره از این قرص ها بهم دست بده داشته باشم مثل: ادامه بی خوابی ها اما شدیدتر، توهم در خواب و بیداری و از این دست مسائل.

یکی از دوستانم توصیه کرد که به سراغ گیاهان دارویی برم اما خب چون نمیدونستم چه گیاهی برای این مشکل خوبه و واقعا قدرت غلبه بر این شب بیداری و بی خوابی شبانه منو داره هنوز تصمیم قطعی نگرفته بودم.

قرص خواب گیاهی

اینجا بود که با توجه به مسئله قرص های خواب شیمیایی و گیاهان دارویی به ذهنم رسید به صورت تستی و الکی قرص خواب گیاهایی و جستجو کنم.

اینجا بود که با قرص ترانکی وال آشنا شدم، توضیحات و خوندم، نظرات و خوندم و دیدم این همون چیزیه که من دنبالشم… پیش خودم میگفتم خدایا رو منم جواب بده (اما واقعیتش حتی باور نداشتم این قرص هم کمکی به من بکنه).

یک روز که قرار کاری داشتم و قرارم در زمان خوابم بود… ساعت 2 مجبور شدم در این ساعت نخوابم و به قرارم برسم بعد از تموم شدن قرار از یکی از دارو خانه های سر راه این قرص و تهیه کردم و اومدم خونه و نخوابیدم تا آخر شب.

آخر شب طبق توضیحی که در ادامه میدم قرص و خوردم و خوابیدم… و با خودم میگفتم میدونم که نیم ساعت دیگه بیدارم میشم.

یکی دو ساعت پس از خوابیدن با صدای باز و بسته شدن در خونه بیدار شدم و یادمه زیر پتو به خودم گفتم تموم شد دیگه خوابت نمیبره… اما از جام تکون نخوردم و گفتم بزار یه کم صبر کنم و نمیدونم کی شد که خواب برد… در صورتی که قبلا در همچین مواقعی دیگه خواب به چشمام نمیومد.

با مصرف این قرص صبح ها 5-6 با حال و شادابی بسیار بی نظیری بیدار میشدم اما چندین روز به خاطر خستگی از برنامه خواب نامنظمی که از قبل داشتم 11 شب 10 شب 9 شب می خوابیدم که کم کم این موضوع و اصلاح کردم و به 12 شب رسوندم بعد از اون قرص و خیلی زودتر از تاریخی که نیاز بود کنار گذاشتم ولی دیگه تنظیم خوابم به هم نخورد.

مدت ها بعد از این موضوع به خاطر برخی مسائل کاری دوباره عادت به شب بیداری کردم و اینبار با چند شب استفاده از قرص روند خوابمو دوباره تنظیم کردم آسون تر از بار اول.

اما الان که یکی دو سال از این مسائل میگذره بسیاری از شب ها طبق تنظیم خودم 12-1 میخوابم و صبح 7 بیدار میشم گاهی ساعت 2 و گاهی ممکنه ساعت 3 شب بخوابم اما این دیر خوابیدن هارو چند شب پشت هم انجام نمیدم چون همین موضوع باعث عادت شب نخوابیدن من شد و الان فهمیدم اولین راهکار برای وارد نشدن به این قضیه اینه که تبدیل به عادت نشه و اگر چند شب پشت هم دیر بخوابم بدنم و مغزم به این موضوع عادت میکنه، اما با داشتن یک برنامه منظم که حتی بعضی از روزها میشه اونو نادیده گرفت و یک شب دیرتر بخوابید (با دلیل موجه یا بی خوابی هایی که برخی شب ها به دلایل مختلف ممکنه سراغمون بیان) دیگه با این مشکل رو به رو نمیشم.

در ادامه اطلاعات کامل قرص ترانکی وال و نحوه مصرف این قرص و همراه با نکات و سوالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد قرار دادم.

درمان بی خوابی شبانه با قرص ترانکی وال

قرص ترانکی وال یک قرص گیاهی هست که از ترکیب چند گیاه مثل: سنبل الطیب، گل ساعتی، رازک و بابونه ساخته شده.

خوبی این قرص اینه که عوارض خاص و مهمی نداره، همچنین بعد از خواب و هنگام بیدار شدن احساس خستگی بهتون دست نمیده و برعکس شاداب و پرانرژی هم میشین.

نحوه مصرف قرص:

هر شب یک ساعت قبل از خواب 1 تا 2 عدد (مصرف من دو عدد بود) از این قرص و استفاده کنید و اینکارو 15 تا 30 شب انجام بدین. (من سر 10-11 روز رها کردم).

توصیه شده یهو استفاده از قرص و کنار نذارید و کم کم از دوزش کم کنید و بعد کنار بذارید اما من یهو کنار گذاشتم و مشکلی از بابت خوابم پیش نیومد.

نکات هنگام مصرف:

برای افراد زیر 14 سال حتما با مشورت پزشک تهیه و مصرف بشه.
قبل از رانندگی مصرف نشه.
و دیگر مواردی که با جستجوی اسم قرص توی اینترنت موجوده و حتما رعایت کنید.

قیمت و روش های خرید قرص:

در حال حاضر 30 عدد از این قرص در دو یا سه ورقه رو می تونید چیزی حدود 40 تا 50 هزار تومان تهیه کنید.

این قرص هم در داروخانه های اینترنتی قابل خریده و هم در داروخانه های داخل شهر.

روش ها و راهکارهای درمان بی خوابی شبانه

در بالا درمان بی خوابی با قرص ترانکی وال و بررسی کردیم علاوه بر این برای به هم نریختن خواب شبانه تون این موارد و در نظر بگیرید خیلی موثره.

نخوابیدن در طول روز (من قبلا با حتی نیم ساعت خوابیدن در طول روز برنامه و نظم خوابم به هم میخورد اما الان اینطور نیست و ممکنه تنها روی خواب یک شبم تاثیر بذاره).

جلوگیری از دیر خوابیدن ها و شب بیداری های پشت سر هم (سعی کنید اگر نیاز دارید یک شب دیر بخوابید این دیر خوابیدن ها چند روز پشت سر هم نباشه و با فاصله از هم انجام شه تا بدن و مغزتون به این موضوع عادت نکنه).

سوالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد

آیا با مصرف این قرص قطعا خوابم تنظیم میشه؟
من نمیتونم جواب قطعی به این سوال بدم، اما برای من تاثیر داشت و نظرات بسیاری در تایید عملکردش دیدم.

واقعا این قرص عوارض نداره؟
تا جایی که اطلاع دارم این قرص عوارض جانبی خاصی نداره مگر در حد موقت و ساده اما با جستجوی اسم قرص می تونید عوارضشو توی اینترنت پیدا کنید.

 

و اگر سوالی داشتین در بخش نظرات بپرسید تا پاسخ بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های جدید